Засідання підсумкової колегії МОЗ

Вітаємо на офіційному сайті!

Засідання підсумкової колегії МОЗ

28.12.2022 Новини 0

Провели щорічну підсумкову колегію МОЗ за участі керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, щоб підбити підсумки та поговорити про плани на наступний рік.

2022 був роком викликів та незламності. Попри щоденні атаки та загрози наша медична система вистояла, переорієнтовувалась і продовжує надавати медичну допомогу українцям в кожному регіоні. 2023 рік для нас буде роком невтомності, в якому ми зосередимо свою діяльність не лише на реагуванні на щоденні виклики, а й на розвитку медичної системи та відновленні її від наслідків війни❞, – зазначив міністр охорони здоров’я Viktor Liashko.

Коротко за результатами засідання:

☛ Наша медична система не тільки вистояла, а й зробила значні кроки вперед, зокрема були зроблені безпрецедентні поставки медичних виробів та медичного обладнання до лікарень, прийняті важливі євроінтеграційні закони, а саме Закон України “Про систему громадського здоров’я” та Закон України “Про лікарські засоби”.
☛ За понад 10 місяців війни ми зуміли повністю відновити 122 об’єкти медичних закладів, які постраждали від снарядів окупантів, та ще 257 – відновлені частково. Наразі МОЗ спільно з партнерами розробили План відновлення медичної системи від наслідків війни, який дозволить не просто відбудувати зруйновану медичну інфраструктуру, а нарешті збудувати систему охорони здоров’я за європейським зразком.
☛ Під час засідання колегії було презентовано Програму медичних гарантій – 2023, до якої увійде ряд нових пакетів, за якими українці зможуть отримати безоплатні послуги.
☛ Були обговорені особливості вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти у наступному році та організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану.
☛ У новому році МОЗ продовжить втілювати наступний етап медичної реформи, в рамках якого буде створено спроможну мережу медзакладів. На колегії було обговорено проєкт постанови уряду, який, після прийняття, запустить впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.