Всесвітній день здоров’я

Вітаємо на офіційному сайті!

Всесвітній день здоров’я

07.04.2021 Новини 0

Тема Всесвітнього дня здоров’я 2021 року –«Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ». Як зазначає ВООЗ, пандемія COVID-19 яскраво показала, що світ все ще сповнений нерівності. У багатьох випадках можливість вести здорове життя та доступність якісного медичного обслуговування визначаються тим, де людина народилася, де живе і працює. По всьому світу окремі групи людей недостатньо заробляють на життя, не мають освіти, обмежені в можливості працевлаштування. У багатьох немає доступу до комфортного житла, чистій воді і безпечної їжі.

Від пандемії і заходів по боротьбі з нею постраждали всі, але більше інших – вразливі верстви населення. ВООЗ закликає владу і лідерів усього світу упевнитися, що всі громадяни мають рівний доступ до медичного обслуговування, і, найголовніше – можливість вести здоровий спосіб життя.
2021 рік проголошено роком медичного і соціального працівника. Таким рішенням ВООЗ закликає віддати належне їх самовідданості в боротьбі з пандемією COVID-19.

Говорячи про охорону здоров’я в умовах пандемії, найчастіше маються на увазі такі фахівці, як лікарі, медичні сестри, акушерки, санітари, фармацевти, фізіотерапевти. Насправді цей список значно ширше – не можна забувати про охорону душевного здоров’я, про психотерапевтів, психологів і психіатрів. Важливий внесок вносять такі фахівці, як радіологи, лаборанти, доглядальниці і багато інших.

В ході 73-ій Всесвітній асамблеї охорони здоров’я було підкреслено, що пандемія яскраво показала всьому світу, наскільки загальне здоров’я і благополуччя залежать від рівня підготовки таких фахівців. Інвестуючи в освіту, благополуччя і справедливу оплату праці соціальних і медичних працівників, суспільство отримує дев’ятиразову вигоду від результатів їх роботи. За підрахунками Спеціальної комісії ООН, підвищення інвестицій в охорону здоров’я може дати імпульс економічному зростанню до 4% ВВП.

У багатьох країнах працівники охорони здоров’я все ще розглядаються як одна зі статей витрат, а не як інвестиції в рівень здоров’я населення, та, як наслідок, економічне зростання. Пандемія лише висвітлила вже наявні складності: інвестиції необхідні для боротьби з неінфекційними захворюваннями, для надання первинної медичної допомоги, для забезпечення душевного здоров’я населення, для охорони материнства. Особливо гостро стоятьці проблеми в країнах, що розвиваються.

Для підтримки працівників охорони здоров’я недостатньо оплесків і надихаючих промов. Необхідно забезпечити такий стан справ, при якому кар’єра в сфері медицини буде не тільки почесною, але і бажаної з точки зору рівня життя, високої заробітної плати і перспектив розвитку.

В рамках кампанії з викорінення несправедливості важливо забезпечити, щоб медичні та соціальні працівники не піддавалися дискримінації через специфіку їхньої професійної сфери, місця проживання або статі.

Від пандемії COVID-19 постраждали всі країни, але найбільшим ударом вона стала для тих спільнот, чиє становище було вразливим ще до пандемії. Ці групи населення більше за інших схильні до ризику захворювання, мають менше можливостей для отримання якісної медичної допомоги та найбільшою мірою страждають від негативних наслідків заходів, прийнятих для стримування пандемії.

Ці прояви нерівності не нові. Незважаючи на те, що в світі спостерігається підвищення середніх показників здоров’я, очікуваної тривалості життя і скорочення рівня передчасної смертності, дані досягнення розподілені нерівномірно між представниками різних верств суспільства всередині країн та між ними. Відмінності також спостерігаються в кожній віковій групі, з ранніх років до глибокої старості.

Це несправедливо, але при цьому можна запобігти. Саме тому ВООЗ закликає керівників забезпечити кожній людині умови життя і праці, які б сприяли підтримці здоров’я. У той же час ВООЗ нагадує керівникам про гостру необхідність відстежувати прояви нерівності в сфері охорони здоров’я і забезпечувати всім людям доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

Отже ВООЗ закликає приєднуйтесь до кампанії за більш справедливий, більш здоровий світ!

Щоб покласти край нерівності в сфері охорони здоров’я необхідно працювати разом ікожен може зіграти важливу роль у виявленні і викоріненні причин нерівності в сфері охорони здоров’я. Адже нерівність в сфері охорони здоров’я може призводити до інвалідності, хвороб, яких можна уникнути, до передчасної смерті. а також завдає шкоди суспільству і економіці.

ВООЗ закликає підтримувати здоров’я для всіх та збільшити обсяг інвестицій в первинну медико-санітарну допомогу, щоб забезпечити загальний доступ до охорони здоров’я. Пандемія COVID-19 продемонструвала, як вже існуючий рівень нерівностідодало і без того вразливі співтовариства ще більшому ризику. Для вирішення сучасних проблем і підвищення життєстійкості в майбутньому необхідний загальний доступ до охорони здоров’я.

ВООЗ підкреслює, що існує нагальна необхідність в заходах щодо захисту, тестування та лікування всього населення світу: тільки так ми зможемо побороти пандемію. Крім забезпечення справедливого доступу до вакцин, засобів діагностики та лікарських препаратів, ми повинні зміцнювати системи охорони здоров’я. Кваліфіковані медичні кадри і надійна система первинної медико-санітарної допомоги є ключовими факторами для надання людям можливості отримувати послуги, коли і де б вони в них ні потребували, як можна ближче до місць їхнього проживання.