Всесвітній день серця

Вітаємо на офіційному сайті!

Всесвітній день серця

03.10.2018 Новини 0

Повідомляємо, що 29 вересня 2018 року відзначається Всесвітній день серця, який проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. в цей день проводиться робота по підвищенню обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження та пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Як проводити профілактику серцево-судинних захворювань!

В сучасному світі серцево-судинні захворювання залишаються основною причиною смерті в усьому світі. Основними чинниками ризику хвороб серця являється: неправильне харчування, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя.

Збалансоване харчування

Здорове харчування повинно стати способом життя. В цьому випадку і серце буде здоровим і фігура в нормі. Необхідно виключити із раціону шкідливі продукти, віддаючи перевагу стравам на пару, приготовлений в духовці, мультиварці. В меню повинна бути достатня кількість полі ненасичених жирних кислот, які відповідають за ліпідний обмін в організмі. Корисно вживати морську рибу, авокадо, лляне масло, горіхи. Овочі, фрукти і ягоди, краще всього вживати в свіжому вигляді, або піддавати мінімальній термічні обробці. Гарбуз нормалізує артеріальний тиск, часник покращує тонус судин, а гранат покращує стінки судин.

Зменшити стрес

Мабуть Ви і самі помічали, як в стресовій ситуації серце починає швидко битися. Справа в тому, що в організмі виробляється адреналін, який провокує підвищення артеріального тиску, що зношує серцевий м’яз. Безумовно, в сучасному світі не можна повністю відгородитися від стресу, але можна змінити своє відношення до ситуації і обставин. Старайтеся частіше бувати на природі – це дуже заспокоює, зараз сезон грибів, саме час відправитися в ліс. Візьміть за правило, приходити додому, всі негаразди залишати за дверима. Самі давайте більше приводу для щастя – влаштовуйте романтичні вечори, зустрічі з друзями, перегляд фільмів.

Геть шкідливі звички

Паління і алкоголь не сумісні зі здоровим серцем. Так, наприклад, нікотин впливає на спазм судин, що підвищує артеріальний тиск. Етанол в алкоголі посилює згортання крові, і збільшує ризик утворення тромбів.

Спорт або фізкультура

Рух це життя, він насичує клітини киснем, посилює кровообіг, зміцнює серцевий м’яз. Ранок корисно починати зі звичайної зарядки. Для здоров’я серця найбільш корисними будуть аеробні заняття: біг, плавання, поїздки на велосипеді, лижні прогулянки і т.д.

І пам’ятайте, навіть якщо Вас не турбує серце важливо проводити регулярний огляд 1-2 рази в рік.

Лікар Сурніна Л.М.