Вишиванко моя, Україно!

Вітаємо на офіційному сайті!

Вишиванко моя, Україно!

17.05.2018 Новини 0

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка.

17 травня в Україні святкують День вишиванки, що є символом єднання, солідарності, символом духу, енергії, духовного багатства, мудрості українців.

Вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут, історію. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І ми пишаємося тим, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодення.

Цей День проводять у третій четвер травня, але офіційного статусу він немає. Ідея зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді дівчина запропонувала студентам вибрати день та усім прийти у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрослося до всеукраїнських масштабів.

Трудові колективи КЛПЗ «Ічнянська ЦРЛ» та КЗОЗ «Ічнянський ЦПМСД» долучилися до відзначення цього Дня та прийшли сьогодні на роботу у вишиванках.

Україна-вишиванка – наша святиня, наш справжній національний оберіг. Тому бережімо його, шануймо та поважаймо! Українцям – на добро! Україні – на світле майбутнє!