Глаукома

Вітаємо на офіційному сайті!

Глаукома

04.03.2019 Новини 0

Глаукома – це хронічне захворювання очей, коли підвищується внутрішньоочний тиск відмічається звуження поля зору і патологічні зміни зорового нерва. Внутрішньоочний тиск у кожної людини індивідуальний, але в середньому він не повинен виходити за межі 16-25 мм ртутного стовпчика при вимірюванні тонометром Маклакова. Глаукома зазвичай виникає в обох очах, але не одночасно.Розрізняють кілька форм глаукоми.

Найчастіше спостерігається відкритокутова глаукома. При цьому хвороба розвивається поступово, непомітно для хворого, тому така форма є найбільш підступною. Часто людина не має жодних скарг і лише випадково звертає увагу, що на одне око уже зовсім нічого не бачить. Зір знижується повільно і непомітно.Підступність глаукоми полягає ще в тому, що хвороба розвивається у людей старшого віку і повільну втрату зору хворі часто вважають природною, пов`язаною з віковими змінами. Закритокутова форма глаукоми спостерігається у вигляді гострого нападу котрий проявляється болем в оці і з іррадіацією у скроню, нудота, блювання, затуманювання зору, зниження зору, райдужні кола навколо джерела світла, ін’єкція очного яблука.

До групи ризику належать хворі на гіпертонічну хворобу, гіпотонію, атеросклероз, цукровий діабет,люди з високим ступенем короткозорості та далекозорості. Виявити глаукому на початковій стадії надзвичайно складно: не знаючи ознак цієї хвороби, пацієнти не звертають уваги на перші її прояви або не пов`язують їх із захворюванням очей. Про підвищений внутрішньоочний тиск можуть свідчити такі ознаки: затуманений зір, поява “сітки” перед очима, поява “райдужних кіл” при погляді на яскраве світло , відчуття дискомфорту, тяжкості, напруження в очах, незначна різь в оці, погіршення зору в сутінках, незначний біль навколо очей .