ДІАБЕТ: ЗАХИСТИ СВОЮ РОДИНУ

Вітаємо на офіційному сайті!

ДІАБЕТ: ЗАХИСТИ СВОЮ РОДИНУ

12.11.2019 Новини 0

14 листопада відмічається Всесвітній День Діабету.
Цукровий діабет-група ендокринних захворювань,що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну.Розрізняють дві основні форми захворювання:

1 типу – коли в організмі не виробляється достатньо інсуліну і пацієнти змушені постійно робити ін’єкції гормону
2 тип – коли ісулін виробляється в нормальних або навіть підвищених кількостях, протеорганіз не може ефективно його використовувати. Пацієнтам з діабетом 2 типу прописують дієту та цукрознижувані препарати.

Ознаки та симптоми цукрового діабету не завжди яскраво проявляються. У деяких випадках людина,що страждає від захворювання, може бути не в курсі свого стану. Тому дуже важливо регулярно проходити профілактичний огляд та здавати аналізи крові. Якщо вас постійно мучить спрага, турбує часте сечовипускання, швидка стомлюваність, свербіж шкіри та слизових оболонок, запальні ураження шкіри, які важко піддаються лікуванню, порушення зору- краще перевірити кров на цукор. Все це є симптоми цукрового діабету.
Більшість хворих на діабет або тих хто має серед рідних та близьких хворіючих, побоюються,що їхні діти успадкують захворювання, і не без підстав. Кращий спосіб знизити цей ризик – всією сім’єю вести максимально здоровий спосіб життя. В цілому, від того, що ви підтримуєте здоровий спосіб життя та контролюєте діабет найкращим чином,виграють саме ваші діти. З ними краще всього бути чесними і розповісти їм про це захворювання. А здорове харчування, якого ви повинні дотримуватися,дітям піде тільки на користь.
На жаль,кількість з діабетом 2 типу стрімко зростає. В останні роки в школах менше займаються спортом,а різні активні заняття після уроків замінили комп’ютерні ігри та телевізор. Якщо ви набираєте зайву вагу,тоді у вас починаю розвиватися інсулінорезистентність, і організму доведеться виробляти більше інсуліну,щоб підтримувати нормальний рівень глюкози. Через декілька років в такому режимі,ваша підшлункова залоза перестане справлятися з підвищеними вимогами і рівень глюкози крові почне рости. На цій стадії ви почнете помічати симптоми розвиваючого діабету такі, як спрага та часте сечовипускання.

5 кроків що захистять від діабету:
1 – оцінити ступінь ризику;
2 – подбати про правильне харчування;
3 – не забувати про фізичні навантаження;
4 – прислухатися до свого організму;
5 – не відкладати візит до лікаря.
В Ічнянському районі на диспансерному обліку знаходиться 620 хворих на цукровий діабет, з них отримують хворих інсулін 120 хворих. З них дітей та підлітків – 6. Приймають цукрознижуючі таблетки – 382 хворих.118 – хворих знаходяться на дієті.
Всесвітній День Діабету нагадує нам про цю величезну проблему та привертає увагу державних структур, громадських організацій, вчених, лікарів та самих хворих, щоб об’єднати свої зусилля в боротьбі із цією проблемою. Відомо, що з часом цукровий діабет приводить до серйозних ускладнень. Нижні кінцівки одне з найбільш уразливих місці у хворих на діабет. Всі пацієнти з діабетом знають,що нижні кінцівки входять в число тих органів,здоров’ю яких загрожує високий рівень цукру в крові. Незаживаючі рани, трофічні язв і навіть гангрена, ось найбільш важкі прояви ускладнень цукрового діабету.

Як запобігти виникненню ускладнень:

  • Постійний контроль рівня цукру в крові,своєчасному прийомі ліків,контролі АТ.
  • Необхідно дотримуватися рекомендованої дієти,стежити за вагою.

Люди з цукровим діабетом повинні взяти на себе відповідальність за своє здоров’я та приймати активну участь в клопотанні за нього.
Але таким людям необхідна допомога системи охорони здоров’я, доступність сучасних методів лікування та правильне застосування сучасних методів лікування. Управління своєю хворобою дозволяє людині, хворій на діабет, запобігти ускладненням і бути повноцінним членом суспільства (сім’ї, роботі,спорті). Вчені-медики продовжують пошук найбільш ефективних засобів лікування цукрового діабету. Ми віримо, що настане час, коли цю проблему буде вирішено.