7 квітня Всесвітній день здоров’я

Вітаємо на офіційному сайті!

7 квітня Всесвітній день здоров’я

07.04.2019 Новини 0

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я в ознаменування річниці створення Всесвітньої організації охорони здоров’я в 1948 р.
Всесвітній день здоров’я – це глобальна компанія, як закликає  кожного від світових лідерів до широких верств населення  у всіх країнах – зосередити зусилля на одному завданні охорони здоров’я, що має глобальний вплив.
У 2012 році Всесвітній день здоров’я присвяченій  темі: «Старіння і здоров’я». Тема Всесвітнього дня здоров’я  2012 р. «Старіння і здоров’я з часом». «Гарне здоров’я додає років до життя» закликає звернути увагу на те, що хороше здоров’я протягом усього життя може допомогти  чоловікам і жінкам похилого віку вести повноцінне життя і бути  активними членами сім’ї та суспільства.
Починаючи з 1980 року число людей 60 років і старше подвоїлось. Число людей у віці 80 років збільшиться майже  в чотири рази до 395 млн. чоловік в період 2050 р.
В 21 столітті здоров’я визначається загальними соціальними тенденціями. Економіка різних країн глобалізується, все більше людей живуть і працюють в містах, структура сім’ї змінюється, швидко  розвиваються технології. Однією з найбільших соціальних странсформацій є старіння населення. Скоро в світі більше літніх людей, ніж дітей і більше дуже старих людей.
У минулому столітті відбулось значне збільшення очікуваної  тривалості життя.
У 2010 році очікувана тривалість жінки в Чилі становила 33 роки, сьогодні через 100 років вона становить 82 роки це є результатом покращення громадського здоров’я.
Населення  у світі швидко старіє. В період між 2000-2050 р.р. частка населення старше 60 років у світі  подвоїться приблизно з 11% до 22%.
Детермінанти здорового старіння:
1. Здорове старіння пов’язане  зі здоров’ям на більш ранніх стадіях життя.
Недостатність харчування у внутрішньоутробний період може підвищити ризик хвороб у зрілому віці, таких як хвороби  органів кровообігу та діабет.
Респіраторні інфекції  в дитинстві можуть підвищити ризик хронічного бронхіту у зрілому віці. Ожиріння або надмірна маса тіла у підлітків створює ризик розвитку хронічних хвороб: діабет, хвороби кровообігу, та опорно-рухові розлади.
Функціональні  можливості  біологічної системи людини підвищуються протягом перших років життя, досягають піку в ранньому дорослому віці і потім природним чином знижуються. Темпи зниження визначаються частково формами нашої поведінки і схильності впливу різних факторів ризику протягом усього життя це  включає те,що ми їмо, наскільки фізично активні і які ризики для здоров’я впливають на нас, наприклад куріння, шкідливе вживання алкоголю чи вплив токсичних речовин.
Демографічні зміни супроводжуються новими завданнями.
1. Більшість літніх людей вмирають частіше  від інфекційних захворювань, таких як хвороби серця, рак, діабет. Крім того люди більш старшого віку часто мають одночасно кілька проблем здоров’я, таких як діабет і хвороба серця.
2. Число людей  з інвалідністю  збільшуються через старіння населення і більшого ризику хронічних проблем здоров’я в літньому віці.
3. В усьому світі люди похилого віку підлягають ризику поганого поводження.
Приблизно 4-6% людей похилого віку в розвинених країнах відчували погане ставлення до себе в житті та побуті. Зловживання  в установах включають фізичне утримання пацієнтів, образу їх гідності, навмисне ненадання достатньої допомоги. Погане  поводження з літніми людьми може  призводити до серйозних фізичних травм і довгострокових психологічних наслідків.
4. Необхідність в довгостроковій допомозі збільшується. Багатьом потрібна  довгострокова допомога, включаючи сестринське обслуговування на дому, допомогу в повсякденному житті,  будинках престарілих та тривале  перебування в лікарнях.
5. Зі збільшенням  тривалості життя людей відбувається збільшення числа людей з деліцією, наприклад хворобу Альцейнера.
Літні люди з деменцією як правило не мають доступу до прийнятної за коштами довгострокової допомоги, яка може бути необхідна для їх стану.
6. У надзвичайних ситуаціях літні люди можуть бути особливо вразливі у тих випадках, коли групи людей переміщуються через стихійні лиха чи збройні конфлікти, літні люди можуть виявлятись нездатними, щоб врятуватись втечею чи переслідуватись на великі відстані і можуть бути покинуті.
Тема Всесвітнього дня здоров’я 2012 р. «Старіння і здоров’я» з часом «Гарне здоров’я додає років до життя» закликає звернути увагу на те, що хороше здоров’я протягом всього життя може допомогти чоловікам і жінкам похилого віку вести повноцінне життя і бути активними членами сім’ї та суспільства.