15 ЛИСТОПАДА 2018 – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД КУРІННЯ

Вітаємо на офіційному сайті!

15 ЛИСТОПАДА 2018 – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД КУРІННЯ

10.11.2018 Новини 0

Тютюнопаління є однією з найбільш серйозних небезпек для здоров’я людей в усьому світі, які коли-небудь виникали.

Щорічно, за даними ВООЗ, тютюн призводить майже до7 млн. випадків смерті. Якщо не буде вжито термінових заходів, число щорічних летальних випадків до 2030р. може перевищити 1 млн.

Якщо спитати будь-якого курця про доцільність його куріння, можна почути іноді неймовірні аргументи на захист такого заняття, починаючи від легкості спілкування в колі курців до біологічної потреби організму в тютюні. І все-таки дві третини курців прагнуть позбутися залежності. Тому для усвідомлення населення необхідності подолання тютюнокуріння потрібно роз’яснити природу тютюнової залежності.

Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин. В сигаретному димі міститься більше 4 тис. хімічних елементів, 250 з них відомі як шкідливі, а більше 50 – канцерогени. І активні і пасивні курці піддаються впливу тютюну, адже безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує.

Людському організму надзвичайно шкідливі смоли, отрути та інші відходи горіння цигарки, що містяться в сигаретному димі. Серед дорослих людей тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця та рак легень.

У дітей, які курять, передусім розладнується нервова система, порушується діяльність серця. Діти легко збуджуються, стають дратівливими, запальними, неуважними. У них порушується он, погіршується пам’ять, а все це негативно позначається на успішності в школі.

Чому ж так важко кинути курити? Багато колишніх курців говорять, що рішення кинути курити було самим важким рішенням у їхньому житті.

Чи вважаєте ви себе прив’язаним до тютюнової залежності? Напевне так. Нікотин міститься у всіх тютюнових виробах. Вам здається, що він змушує вас почувати себе спокійним і задоволеним, і в той же час допомагає вам краще зосередитись. Чим більше ви курите, тим більше вам потрібний нікотин, щоб добре себе почувати. Незабаром ви не почуватимете себе «нормально» без нікотину.

Кинути курити важко ще і тому, що ця шкідлива звичка є значною частиною вашого способу життя. Вам подобається тримати сигарету і затягуватись.

Можливо, ви курите коли у вас поганий настрій, чи вам просто нудно після стресової ситуації. Після багатьох місяців і років паління воно стає частиною вашого повсякденного життя. Можливо ви запалюєте цигарку просто по звичці?

Як же звільнитись від цієї пагубної звички? Способів і порад кинути курити дуже багато, тому що палять дуже різні люди і кожен обирає свій шлях до здоров’я. Але деякі конкретні поради тим, хто хоче кинути виклик тютюну та тютюновій індустрії ми радо надамо.

  • Призначте день припинення куріння, назвіть його Днем здоров’я. Бажано, щоб він був у межах двох тижнів з моменту прийняття такого рішення.
  • Повідомте про своє рішення друзів, які могли б підтримати вас у цьому.
  • Якщо з’явилось нестерпне бажання курити, вдихніть та спокійно видихніть ротом кілька разів повітря, неначе затягуєтесь цигаркою, з’їжте цукерку, випийте будь-який безалкогольний напій.
  • Уникайте ситуацій, які провокують ваше куріння. Не зловживайте алкоголем не знаходитесь у колишніх курців перші тижні після проникнення куріння.
  • Зрозуміло, Вам буде потрібно час, щоб звільнитись від нікотинової залежності. Можливо, що вам потрібно більш ніж одна спроба кинути курити раз і назавжди.
  • Та не здавайтесь! Повірте: ви дійсно будете знову почувати себе добре!

Шайнога Д.І.,
лікар-нарколог